Strach się bać! Pełne grozy spotkanie w bibliotece [WIDEO]

Strach się bać

Czym jest literatura grozy i jakie ma nawiązania w popkulturze? Dlaczego groza przeżywa swój renesans? I czy warto się bać? W deszczowej, klimatycznej aurze, raciborska biblioteka zorganizowała kolejne spotkanie online w ramach programu Kultura w sieci. Temat literatury grozy omówił Marcin Skrabka.

Lovecraft, Edgar Allan Poe, Stephen King… Strach i lęk są nieodłączną częścią nas, a bezpieczne przeżywanie strachu jest po prostu przyjemne, dlatego literatura grozy fascynuje nas od zawsze! Jakie są jej początki? Które teksty należą do najważniejszych? Na spotkaniu „Strach się bać! Słów kilka o literaturze grozy” organizowanym przez raciborską bibliotekę omówiona została klasyka gatunku, ale również nowości wydawnicze na polskim rynku.

- reklama -

Prowadzący spotkanie Marcin Skrabka – właściciel firmy Goodbooks, niezależny analityk rynku edukacyjno-wydawniczego, założyciel i współtwórca wydawnictwa Książkowe Klimaty i portalu czeskieklimaty.pl – sporo uwagi poświęcił także kinematografii, prezentując fragmenty takich filmów jak „Koszmar z ulicy wiązów”, „Co robimy w ukryciu”, „Constantine” czy „Ring”.

Książki oraz filmy omawiane i polecane w trakcie spotkania można wypożyczyć w raciborskiej bibliotece! Zapis spotkania dostępny poniżej.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

/MiPBP w Raciborzu oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here