Mała pszczoła – wielki problem. Warsztaty w Zawadzie Książęcej [ZDJĘCIA]

Mała pszczoła - wielki problem. Warsztaty w Zawadzie Książęcej

Zajęcia mają przybliżyć młodemu pokoleniu tematykę fenomenu przyrodniczego, jakim są pszczoły, ich pożytku dla całego środowiska i ludzi, a także zgubnego wpływu działalności człowieka na ich życie.

17 października w Zawadzie Książęcej odbyło się kolejne spotkanie w ramach inicjatywy „Mała pszczoła – wielki problem” zaproponowanej przez Koło Pszczelarzy Gminy Nędza. Działanie zrealizowane było w ramach projektu „Przystanek Kulturalny Nędza”.

- reklama -

Do udziału w warsztacie zaproszono dzieci i młodzież. Uczestnicy mieli za zadanie zaprojektować etykietki na słoik z miodem oraz elementy edukacyjnej gry planszowej o pszczołach. Prace dzieci zostaną opracowane graficznie, a następnie wydrukowane. Tak przygotowane etykiety będą umieszczane na miodach wytwarzanych w pasiekach z terenów gminy Nędza. Gra planszowa natomiast zostanie wydana w dziesięciu egzemplarzach. Będzie można zagrać w nią m.in. w Gminnej Bibliotece lub w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy. Podczas warsztatów obecna była Iwona Kusak – animator i opiekun projektu wyznaczony z ramienia Narodowego Centrum Kultury.

Działania realizowane w ramach całej inicjatywy mają w sposób ciekawy i twórczy przybliżyć młodemu pokoleniu tematykę fenomenu przyrodniczego, jakim są pszczoły, ich pożytku dla całego środowiska i ludzi, ważnej roli, jaką pełnią w rolnictwie czy sadownictwie, a także zgubnego wpływu działalności człowieka na ich życie. Podczas każdego spotkania warsztatowego poruszane są kolejne obszary wiedzy o tych niesamowitych stworzeniach. Już za dwa tygodnie, podczas kolejnych warsztatów w ramach inicjatywy, uczestnicy poznają dokładną budowę ula pszczelego. Następnie uczestnicy spotkania wspólnie opracują koncepcję twórczą i pomalują razem ul.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020”.

fot. GCK Nędza
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj