Na Stadionie Narodowym powstanie szpital polowy dla chorych na COVID-19

stadion narodowy warszawa
Stadion Narodowy w Warszawie

Tymczasowe szpitale „covidowe”, jak ten na Stadionie Narodowym w Warszawie, mają powstać w każdym województwie.

Na Stadionie Narodowym w Warszawie powstanie szpital polowy dla pacjentów chorych na COVID-19. Jak wyjaśnił w TVP Info rzecznik rządu Piotr Müller, przez ostatnie miesiące wyznaczono miejsca na terenie całej Polski, w których mogą powstać szpitale bazujące m.in. na infrastrukturze sportowej. – Patrząc na rozwój sytuacji, to mogą być tygodnie, jak nie miesiące, w których będziemy mieć taką infrastrukturę w kilku miejscach Polski, by z jednej strony zabezpieczyć zdrowie i życie Polaków, z drugiej – zabezpieczyć funkcjonowanie gospodarki – wyjaśnił rzecznik rządu.

- reklama -

W salach konferencyjnych warszawskiego stadionu powstanie ok. 500 miejsc dla zakażonych koronawirusem, także z możliwością tlenoterapii na miejscu. Będzie też możliwość rozbudowy tej bazy do tysiąca miejsc. Szpital ma dysponować również na początku przynajmniej 50 łóżkami dla intensywnej terapii. Za przygotowanie tymczasowego szpitala odpowiada szef KPRM Michał Dworczyk.

Szpital na PGE Narodowym być może już pod koniec tygodnia osiągnie wstępną gotowość. Jak jednak dowiedziało się radio RMF FM, nie będą tam od razu przyjmowani chorzy ani przewożeni pacjenci z innych – nawet przepełnionych – placówek. Obiekt ma być buforem: na wypadek, gdyby liczba zakażeń SARS-CoV-2 przekroczyła poziom 30-50 tys. dziennie.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj