Raciborska drogówka w kampanii „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”

policja raciborz swiatla
Raciborska drogówka w kampanii „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”

Policjanci uświadamiali kierowcom, jak ważne dla bezpieczeństwa jest sprawne i prawidłowo działające oświetlenie pojazdu. Funkcjonariuszy wspomagał diagności ze stacji kontroli pojazdów.

Sprawne i prawidłowo działające oświetlenie pojazdu ma bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo, szczególnie o tej porze roku. Zmrok lub niekorzystne warunki pogodowe powodują, że widoczność jest ograniczona. Dlatego bardzo ważną rolę w poprawie bezpieczeństwa na drodze odgrywają sprawne światła. To one oświetlają drogę przed pojazdem, znajdujących się na niej pieszych lub rowerzystów. Kiedy działają prawidłowo, kierowca wcześniej zauważy przeszkodę.

- reklama -

Kampania „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo” została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. Partnerami przedsięwzięcia są: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Główny Inspektorat Transportu Drogowego, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Polski Związek Motorowy, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji, a także Firma Neptis S.A. – operator komunikatora Yanosik oraz firma Screen Network S.A.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Do działań włączyli się również policjanci z raciborskiej drogówki. Funkcjonariuszom podczas czwartkowej akcji w Raciborzu towarzyszyli specjaliści ze stacji kontroli pojazdów Madag, którzy dokonywali profesjonalnych pomiarów. W ten sposób sprawdzono oświetlenie zewnętrzne kilkudziesięciu pojazdów. Dodatkowo raciborscy policjanci odwiedzającym stację udzielali odpowiedzi na szereg pytań, które zadawali kierowcy. – Pamiętajmy, aby nie tylko wymienić przepalone żarówki, sprawdzić i ustawić reflektory. Do naszych obowiązków jako użytkowników pojazdu należy również dbanie o czystość kloszy świateł – przypominają policjanci.

Z darmowej regulacji świateł w samochodzie można skorzystać na Stacji Diagnostycznej Madag (Racibórz, ul. Rybnicka 63) w godz. 7:00-14:00 24 października oraz 7 i 21 listopada.

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here