M. Kieca pisze do J. Gowina w sprawie Polaków pracujących w Czechach

Granice
Zdjęcie poglądowe. Fot. KPP Racibórz

– Dla wielu mieszkańców miasta Wodzisławia Śląskiego wprowadzone restrykcje i utrudnienia związane z dojazdem do pracy za granicą w znaczący sposób wpłyną na funkcjonowanie i życie codziennie nie tylko ich, ale także całych ich rodzin – pisze prezydent.

Prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca napisał list do Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii Jarosława Gowina. Chodzi o sytuację Polaków pracujących w Czechach w przypadku zamknięcia granic. – Jak najbardziej rozumiem kwestie bezpieczeństwa nas wszystkich. Nigdy nie będę negował działań na rzecz jego zapewnienia. Natomiast ważne jest także zapewnienie bezpieczeństwa ekonomicznego. Podejmowane na górze decyzje nie mogą skutkować pozostawieniem człowieka bez środków do życia – napisał na swoim Facebooku prezydent Wodzisławia Śląskiego.

- reklama -

W liście Mieczysław Kieca prosi o potwierdzenie lub zaprzeczenie doniesieniom na temat ograniczeń w ruchu oraz informację, czy strona rządowa z odpowiednim wyprzedzeniem prowadzi jakiekolwiek rozmowy w sprawie umożliwienia bezproblemowego przekraczania granicy przez polskich pracowników zatrudnionych w Czechach.

Czytaj więcej na platformie PLUSY dla BIZNESU: Prezydent Mieczysław Kieca pyta Jarosława Gowina o pracowników transgranicznych

 

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj