Twórcza „Biblioteka bez barier”. Raciborzanki wykazały się kreatywnością [ZDJĘCIA]

Biblioteka bez barier

Jesienią w raciborskiej bibliotece królowała kreatywność! We wrześniu uczestnicy projektu „Biblioteka bez barier” poznali metodę decoupage i wykonali niepowtarzalne chusteczniki, a w październiku przyjrzeli się z bliska technice tworzenia przestrzennych kartek okolicznościowych.

Biblioteka to nie tylko książki, czytanie czy stereotypowa cisza. Biblioteka to również miejsce, w którym można rozwijać albo odkrywać swoje pasje! Potwierdzić mogą to m.in. uczestnicy warsztatów integracyjnych zorganizowanych w ramach projektu „Biblioteka bez barier”, którzy krok po kroku poznawali metodę decoupage, dzięki której można przywrócić do życia stary mebel, ozdobić niepotrzebną szkatułkę czy wykonać właśnie chusteczniki!

- reklama -

W październiku podopieczni projektu po raz kolejny spotkali się na twórczych warsztatach. Tym razem zapoznali się z techniką tworzenia przestrzennej kartki okolicznościowej. Exploding box, czyli wybuchowe pudełko to personalizowane pudełeczko, które może skrywać w środku nie tylko życzenia, ale również łakocie, biżuterię, zdjęcia czy inne drobiazgi. Uczestnicy warsztatów, dbając o każdy detal, stworzyli własne pudełka, które z pewnością staną się wspaniałą pamiątką dla ich bliskich.

Projekt „Biblioteka bez barier” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2021.

/MiPBP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj