Wodzisławski szpital ze wsparciem finansowym od powiatu [ZDJĘCIA]

Termomodernizacja PPZOZ obiekty w Rydułtowach foto 2
Termomodernizacja PPZOZ

Ocieplony został już budynek oddziału pediatrycznego w Rydułtowach. Na ukończeniu są prace związane z termomodernizacją budynku laboratorium i administracji w Rydułtowach oraz administracji w Wodzisławiu Śląskim.

Ponad 320 tys. zł z budżetu powiatu wodzisławskiego otrzyma Powiatowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej na sfinansowanie wkładu własnego w ramach projektu pn. „Poprawa efektywności energetycznej poprzez wymianę zewnętrznej sieci ciepłowniczej, sieci c.w.u. wraz z węzłami cieplnymi i regulatorami pogodowymi oraz termomodernizacja budynków PPZOZ w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach”. O przekazaniu dotacji celowej dla szpitala zdecydowali jednogłośnie radni podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Wodzisławskiego.

- reklama -

Inicjatywę uchwałodawczą w tej sprawie zgłosił zarząd powiatu, który zwrócił się do rady o wyrażenie zgody na przekazanie dotacji. Szpital w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 realizuje dużą inwestycję, dzięki której poddanych termomodernizacji zostanie aż 17 tys. m2 powierzchni obiektów szpitalnych. PPZOZ pozyskał na ten cel z UE ponad 6 mln zł. Dzięki dofinansowaniu w obu szpitalach zostaną przeprowadzone prace termomodernizacyjne ograniczające straty ciepła oraz podnoszące sprawność instalacji centralnego ogrzewania.

Zakończył się już pierwszy z etapów tego zadania. Ocieplony został budynek oddziału pediatrycznego w Rydułtowach. Na ukończeniu są prace związane z termomodernizacją budynku laboratorium i administracji w Rydułtowach oraz Administracji w Wodzisławiu Śląskim.

Pierwsze wydatki dotyczące termomodernizacji budynku pediatrii w Rydułtowach wyniosły 913 955,24 zł, z czego dofinansowanie to kwota 593 560,95 zł, a wkład własny wynosi 320 394,29 zł. Ta ostatnia kwota sfinansowana zostanie właśnie z dotacji pochodzącej z budżetu powiatu wodzisławskiego. Koszt kolejnego etapu, czyli ocieplenia budynku Laboratorium i Administracji w Rydułtowach oraz Administracji w Wodzisławiu Śląskim, wynosić będzie niecałe 1,9 mln zł.

Następnie realizowane będą prace związane z ociepleniem budynku byłego oddziału neurologii i dermatologii w Wodzisławiu Śląskim, oddziału wewnętrznego w Wodzisławiu Śląskim, pawilonu byłego w Wodzisławiu Śląskim oraz budynki pogotowia, warsztatu i archiwum w Rydułtowach.

fot. Powiat Wodzisławski
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here