Skarpetki kontratakują! Spotkanie z Justyną Bednarek w raciborskiej bibliotece [WIDEO]

Raciborska biblioteka zorganizowała kolejne spotkanie autorskie online, tym razem dla fanów Justyny Bednarek!

Jak to się dzieje, że wkładamy do pralki dwie skarpetki a wyciągamy tylko jedną? Jakie przygody mogą mieć zagubione w czasie prania skarpetki? I czy skarpetka może być głównym bohaterem bestsellerowej serii książek dla dzieci? Raciborska biblioteka zorganizowała kolejne spotkanie autorskie online, tym razem dla fanów Justyny Bednarek!

- reklama -

Justyna Bednarek jako pisarka dla dzieci debiutowała powieścią „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, która głosami czytelników wygrała konkurs Empiku na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka” 2015, a także zdobyła Nagrodę Literacką m.st. Warszawy 2016. I to właśnie wokół tej książki kręciło się w głównej mierze spotkanie zorganizowane przez Filię nr 2 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu, w którym wzięli udział m.in. uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 1 na Ostrogu. Justyna Bednarek opowiedziała młodym słuchaczom o początkach swojej kariery pisarskiej, poleciła kilka najciekawszych jej zdaniem tytułów („Pan Stanisław odlatuje”, „Dobre Miastko. Najlepsze ciastko na świecie”, „Basik Grysik i wrony”, „Dusia i Psinek-Świnek”) oraz zachęciła uczestników do zwiedzania Muzeum Skarpetkowego.

Na koniec autorka przeczytała dzieciom fragment swojej najnowszej książki „Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują!”. Książki Justyny Bednarek można wypożyczyć w oddziałach i filiach raciborskiej biblioteki!

Zapis spotkania dostępny poniżej

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Spotkajmy się w bibliotece na Ostrogu” dofinansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Racibórz.

/MiPBP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj