Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Raciborza

swiatlo betlejemskie
Harcmistrz Marek Rybicki i prezydent Dariusz Polowy podczas przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju. Fot. UM Racibórz

Światełko zapłonęło w sekretariacie prezydentów miasta, będzie docierać też do kolejnych instytucji i kościołów, skąd mieszkańcy Raciborza będą mogli zabrać je do swoich domów.

Komendant Hufca ZHP Ziemi Raciborskiej Marek Rybicki przekazał dziś, 16 grudnia, prezydentowi Raciborza Dariuszowi Polowemu Betlejemskie Światło Pokoju. Ta tradycja przez raciborski hufiec pielęgnowana jest już od 30 lat.

- reklama -

Sztafeta Betlejemskiego Światła Pokoju została po raz pierwszy zorganizowana w 1986 r. przez Austriackie Radio i Telewizję w Linzu jako część wielkiej bożonarodzeniowej akcji charytatywnej na rzecz niepełnosprawnych dzieci i osób potrzebujących. Od tego czasu co roku przed Bożym Narodzeniem światło jest zapalane w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem przez dziewczynkę lub chłopca z Górnej Austrii, wybranych spośród dzieci, które wyróżniły się w działalności charytatywnej. Austriaccy skauci przekazują ogień swoim kolegom w sąsiednich krajach, a ci z kolei roznoszą go dalej.

Światełko przyniesione przez raciborskich harcerzy ZHP odebrane zostało w Bazylice w Piekarach Śląskich. Dzisiaj tradycyjnie zapłonęło w sekretariacie prezydentów miasta, dotarło ponadto do części i w kolejnych dniach docierać będzie do kolejnych instytucji i kościołów, skąd mieszkańcy Raciborza będą mogli zabrać Betlejemskie Światło Pokoju do swoich domów.

oprac. /kp/

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Ten harcerz na zdjęciu to jakiś taki starszy jest. To nie mogłaby młodzież to „cóś” przynieść Polowemu? No chyba, że potem poczęstunek na koszt miasta, jakaś „bibka” itd. A harcerze nie „pijom i nie kurzą”…

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj