Gaz-System odstąpił od dwóch umów z Rafako i naliczył 54,4 mln zł kar

rafako sa raciborz
Rafako S.A.

Jak przekazało Rafako, „na chwilę obecną emitent analizuje zasadność odstąpień od umowy 'Goleniów’ oraz umowy 'Kędzierzyn’, jak i naliczenia kar umownych i żądania zwrotu zaliczek oraz ich wysokości”.

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System odstąpił od umów z Rafako S.A. dotyczących robót budowlanych w ramach budowy Tłoczni Kędzierzyn oraz odcinka gazociągu Goleniów-Płoty z przyczyn leżących po stronie Rafako i naliczył łącznie 54,4 mln zł kar umownych.

- reklama -

W związku z odstąpieniem od umowy „Kędzierzyn” Gaz-System zamawiający naliczył karę umowną w kwocie 33,9 mln zł i wystąpił o dokonanie zwrotu nierozliczonej zaliczki w wysokości 20,7 mln zł. W przypadku umowy „Goleniów” naliczył karę umowną w kwocie 20,5 mln zł i wystąpił o dokonanie zwrotu nierozliczonej zaliczki w wysokości 12 mln zł.

Jak przekazało Rafako, „na chwilę obecną emitent analizuje zasadność odstąpień od umowy 'Goleniów’ oraz umowy 'Kędzierzyn’, jak i naliczenia kar umownych i żądania zwrotu zaliczek oraz ich wysokości. Emitent analizuje również kwestię zasadności objęcia wskazanych wierzytelności układem z mocy prawa”.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj