Koronawirus. Pierwsze szczepienia w raciborskim szpitalu już 27 grudnia

Szpital Rejonowy w Raciborzu
Szpital Rejonowy w Raciborzu

W powiecie raciborskim jest 18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

W Polsce przybyło 7 192 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej pochodzi z województw: mazowieckiego – 884, kujawsko-pomorskiego – 768 i śląskiego – 719. Zmarło 309 osób, które zmagały się z COVID-19, 237 z nich miało choroby współistniejące. Od początku pandemii w Polsce koronawirusem zakaziło się 1 214 525 osób, zmarło 25 783 z nich, wyzdrowiało 954 272. Ostatniej doby wykonano 29 881 testów.

- reklama -

W powiecie raciborskim jest 18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

27 grudnia w 73 lecznicach odbędą się pierwsze szczepienia personelu medycznego przeciwko koronawirusowi – pod warunkiem, że pierwsza partia 10 tys. dawek szczepionki Comirnaty firmy Pfizer i BioNTech przyjedzie do Polski w drugi dzień świąt. W pierwszym etapie szczepieni mają być pracownicy ochrony zdrowia, a wybrano do tego etapu w sumie 509 tzw. szpitali węzłowych – to placówki, które zaszczepią nie tylko swój personel, ale także personel innych jednostek, m.in. szpitali, przychodni i aptek.

Na liście 73 lecznic jest m.in. Szpital Rejonowy im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu.

Następnie będą szczepieni będą seniorzy – osoby powyżej 60. roku życia, pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych oraz służby mundurowe i nauczyciele, a w kolejnym etapie – przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzenia, rozpocznie się też powszechne szczepienie osób dorosłych

16 grudnia ruszyła infolinia dedykowana szczepieniom – dostępna całą dobę siedem dni w tygodniu pod numerem 989. W styczniu rozpocznie się telefoniczna rejestracja w punktach szczepień.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj