70-letni kierowca zatrzymany w Szymocicach. Miał 2,5 promila we krwi

Policja
Zdjęcie poglądowe

Informacja świadka przekazana dyżurnemu raciborskiej policji doprowadziła do zatrzymania pijanego kierowcy, dzięki czemu nie doszło do tragedii.

14 stycznia około godziny 09:00, dzięki wzorowej postawie świadka, raciborscy policjanci z drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Zgłaszający powiadomił dyżurnego policji, że z Raciborza w kierunku Markowic porusza się samochód osobowy skoda, którego kierowca prawdopodobnie jest nietrzeźwy. – Z informacji przekazanej przez zgłaszającego wynikało, iż pojazd poruszał się całą szerokością jezdni. Dyżurny niezwłocznie na miejsce wysłał stróży prawa, którzy około godziny 09:10 w Szymocicach na ulicy Gliwickiej ujawnili i zatrzymali wskazany w zgłoszeniu samochód. Mundurowi potwierdzili przypuszczenie zgłaszającego, gdyż zatrzymany 70-latek po przebadaniu alkomatem w organizmie miał ponad dwa i pół promila alkoholu – relacjonuje policja. Akcja “Nie reagujesz – akceptujesz” przynosi wymierne rezultaty i przestępcy nie mogą czuć się bezkarni. Dzięki właściwej reakcji świadka nie doszło do tragedii.

- reklama -

– Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. Łukasz Krebs na ręce świadka za wzorową i godną naśladowania postawę składa serdeczne podziękowania za pomoc przy zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy. Wyrażając jednocześnie podziw dla postawy i tego, że nie pozostał obojętny i zareagował. Prawidłowa reakcja zgłaszającego zapobiegła tragedii, którą mógł spowodować pijany kierowca poruszając się ulicami powiatu raciborskiego – czytamy w komunikacie KPP Racibórz.

/KPP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj