Pomysł Klubu Radnych Niezależnych Michała Fity na boisko ze sztuczną nawierzchnią

pilka nozna boisko
Fot. pexels.com

Klub zwraca uwagę m.in. na kwestie związane z dostępnością boiska i jego lokalizacją, a także temat spółki Unii Racibórz.

Klub Radnych Niezależnych Michała Fity chce budowy boiska ze sztuczną nawierzchnią dostępnego dla wszystkich raciborskich klubów piłkarskich i mieszkańców. – Gdyby pan prezydent z nami rozmawiał, a nie komunikował się tylko za pomocą bilbordów i prasy, przedstawilibyśmy swoje argumenty w tej kwestii. Powinno ono być w rękach OSiR-u, dochód z wynajmu zasiliłby budżet OSiR-u. Brak pozyskanej dotacji na budowę obiektu, przez połączenie projektu budowy boiska z szatniami dla Brzezia, choć wnioskowaliśmy, by nie łączyć tych dwóch pozycji. Przesunięcie płyty w granicach obecnego stadionu generuje potrzebę budowy dwóch boisk – tłumaczą radni.

- reklama -

Klub zwraca także uwagę na niejasności związane ze spółką Unia sp. z o.o. i jej kondycją finansową, które najpierw wymagają wyjaśnienia – prezydent chce przeznaczyć nowo wybudowane boisko pod spółkę – a także na zagrożenie, że boisko będzie użytkowane na wyłączność spółki, tak jak to ma miejsce teraz ze stadionem na ul Srebrnej.

Według radnych potrzebne jest zarówno obecne boisko z murawą na Srebrnej, jak i boisko ze sztuczną nawierzchnią. – Nie wszyscy działacze sportowi wyrazili zgodę co do lokalizacji nowego boiska na murawie na Srebrnej, w ich apelu brak wskazanej lokalizacji, gdzie boisko ma się znajdować. Zgadzamy się z opinią pana Jana Wosia, że „boisko musi powstać, ale co do umiejscowienia, to trzeba się zastanowić gdzie” – zaznacza Klub Radnych Niezależnych Michała Fity.

Czytaj także:

W Raciborzu powstanie boisko ze sztuczną nawierzchnią?

Jacek Trzeciak i Jan Woś o boisku ze sztuczną nawierzchnią w Raciborzu [WIDEO]

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here