Kuźnia Raciborska: W magistracie potwierdzisz Profil Zaufany

Zdjęcie poglądowe Fot. Ministerstwo Cyfryzacji

Minister Cyfryzacji wyraził zgodę na pełnienie przez Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej funkcji Punktu Potwierdzającego Profil Zaufany ePUAP.

Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie do potwierdzania tożsamości przy załatwianiu spraw urzędowych i nie tylko przez internet. Dzięki temu wybrane usługi administracyjne można załatwić nie wychodząc z domu.

- reklama -

Jakie możliwości daje Profil Zaufany?

Dzięki Profilowi Zaufanemu można skorzystać z wielu usług online na różnych portalach administracyjnych, m.in.:

  • Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej (ePUAP) – umożliwia składanie wniosków, uzyskiwanie zaświadczeń i załatwianie innych spraw urzędowych.
  • Platforma Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS) – umożliwia składanie wniosków, umówienie się na wizytę w placówce ZUS, sprawdzenie swoich zwolnień lekarskich.
  • Centralna Ewidencja Działalności Gospodarczej (CEIDG) – umożliwia założenie firmy, wznowienie lub zawieszenie działalności gospodarczej, uzyskać dane osób, które prowadzą firmy na terenie kraju.
  • Internetowe Konto Pacjenta – tutaj szybko i bezpiecznie sprawdzisz informacje o zdrowiu: swoim, swoich dzieci lub osoby, która Cię do tego upoważniła. Internetowe Konto Pacjenta udostępnia Ci informacje o Twoim przeszłym, aktualnym lub planowanym leczeniu i pozwala załatwić szereg spraw bez konieczności wizyty w przychodni lub poradni.

Jak założyć profil zaufany?

Aby utworzyć, a następnie potwierdzić profil zaufany:

  1. Wejdź na stronę profilu zaufanego www.pz.gov.pl
  2. Wybierz opcję Załóż Profil Zaufany i potwierdź W PUNKCIE POTWIERDZAJĄCYM.
  3. Wypełnij formularz i kliknij ZAREJESTRUJ.
  4. Wybierz punkt, a następnie wraz z dowodem osobistym, udaj się tam w celu potwierdzenia założenia profilu zaufanego.Pamiętaj! Masz na to 14 dni od złożenia wniosku.

W celu potwierdzenia, unieważnienia lub przedłużenia ważności Profilu Zaufanego zapraszamy do Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej, ul. Słowackiego 4 (pokój nr 6) w godzinach pracy Urzędu. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: +48 32 419 14 17, wew. 128 lub 118.

/UM Kuźnia Raciborska oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here