Pijani kierowcy na raciborskich drogach. Rekordzista miał 2,5 promila we krwi

Policja
Policja

W miniony weekend raciborscy policjanci w trakcie wykonywania obowiązków służbowych ujawnili dwóch nietrzeźwych kierowców. Niechlubny rekordzista to 45-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego.

Rekordzista został zatrzymany przez kuźniańskich stróży prawa dzięki informacji przekazanej przez świadka. Do zatrzymania doszło 12 lutego około godziny 15:00 w Kuźni Raciborskiej na ul. Klasztornej. Po przebadaniu okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

- reklama -

W związku z powyższym policja ponownie apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i o to by pamiętać, że po wypiciu alkoholu nie należy prowadzić żadnego pojazdu: samochodu, roweru czy motocykla. – Pamiętajmy, że kierowanie wszelkimi pojazdami na „podwójnym gazie” jest zabronione nie tylko przepisami prawa, ale także zagraża życiu i zdrowiu kierującego, a także stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców był już wiele razy przyczyną tragedii, dlatego pamiętajmy i myślmy o konsekwencjach przed , a nie po fakcie – przypomina raciborska policja.

/KPP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj