„Czytam sobie. Pierwsza klasa!”. Akcja czytelnicza w bibliotece w Markowicach [ZDJĘCIA]

czytam sobie biblioteka markowice
"Czytam sobie. Pierwsza klasa!". Akcja czytelnicza w bibliotece w Markowicach

W ramach akcji odbyły się już zajęcia na tematy „Dobry pies”, „Planety Mikołaja Kopernika” oraz „Robert Lewandowski i piłka nożna”, a już niedługo dzieci wezmą udział w kolejnych ciekawych spotkaniach z książką.

Filia Publiczno-Szkolna nr 10 w Markowicach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu prowadzi akcję czytelniczą „Czytam sobie. Pierwsza klasa!” dla pierwszoklasistów zaprzyjaźnionego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Markowicach. Ogólnopolska akcja inspirowana jest serią książek „Czytam sobie”, które ułatwiają dzieciom naukę samodzielnego czytania. Jej celem jest również rozwijanie u dzieci umiejętności opowiadania, zainteresowania wiedzą z wielu tematów, a także rozwijanie zdolności plastycznych.

- reklama -

Seria „Czytam sobie” zawiera trzypoziomowy program wspierania nauki czytania, a jej największy atut to różnorodność tematyczna. Są tu szalone opowieści przygodowe i książki z przepisami na domowe ciastka, prawdziwe historie i legendy, postaci znane dzieciom z popkultury i biografie znanych osób. Od Batmana przez Roberta Lewandowskiego po Ignacego Paderewskiego. Dzieci, które dużo czytają samodzielnie, lepiej radzą sobie z nauką, mają bogatsze słownictwo i chętniej biorą udział w dyskusji niż ich nieczytający rówieśnicy. Są też bardziej empatyczne i łatwiej nawiązują relacje.

Przeprowadzono już zajęcia na tematy „Dobry pies”, „Planety Mikołaja Kopernika” oraz „Robert Lewandowski i piłka nożna”, a już niedługo odbędą się kolejne ciekawe spotkania z książką. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali karty Młodego Czytelnika, na których przyklejają nalepki otrzymane za wypożyczane książki. Po każdym przeprowadzonym działaniu czytelniczym w klasie uczniowie otrzymują także różne gadżety: zakładki do książek, foldery, naklejki, a także plakat na drzwi sali lekcyjnej, który informuje, że biorą udział w programie czytelniczym.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here