Koncert pasyjny „Pasja miłości” Beaty Bednarz w Raciborskim Centrum Kultury

beata bednarz
Fot. Facebook Beata Bednarz

„Pasja miłości” to pełen refleksji i zadumy koncert z utworami z płyty Beaty Bednarz o tym samym tytule. Wśród utworów „Golgoto”, „Ludu mój ludu”, „Pasja miłości” czy też „Nowa rodzę się”.

20 marca o godz. 18:00 w RCK RDK (ul. Chopina 21) odbędzie się koncert pasyjny pt. „Pasja miłości” w wykonaniu Beaty Bednarz. Bilety w cenie 25 i 15zł. do nabycia w kasach RCK i na https://biletyna.pl/koncert/BEATA-BEDNARZ-KONCERT-PASYJNY.

- reklama -

„Pasja miłości” to pełen refleksji i zadumy koncert z utworami z płyty Beaty Bednarz o tym samym tytule. Wśród utworów „Golgoto”, „Ludu mój ludu”, „Pasja miłości” czy też „Nowa rodzę się”. – Tradycyjne i współczesne pieśni nawiązują do życia i śmierci Pana Jezusa. Obrazują relację, jaka ma miejsce miedzy Bogiem a człowiekiem, są też przejmującym dialogiem Chrystusa z ludźmi. Zrodzone z pasji szczere słowa utworów, przywołują całą paletę emocji, od bólu, smutku, cierpienia do nadziei, wdzięczności i radości. Tematyka koncertu wpisuje się w czas Wielkiego Postu – zachęcają organizatorzy.

Beata Bednarz to absolwentka i pedagog wydziału jazzu akademii muzycznej w Katowicach. Wokalistka poruszająca się w różnych gatunkach muzycznych. Od ponad 35 lat najbardziej kojarzona z nurtem gospel na polskiej scenie muzycznej. laureatka i gość wielu festiwali. Jako muzyk sesyjny zapraszana przez gwiazdy polskiej estrady m.in.: Marylę Rodowicz, Edytę Górniak, Kayah, Mietka Szcześniaka, Andrzeja Piasecznego czy Budkę Suflera.

Współpracowała z chórem TGD. Przez kilka lat wraz z Lorą Szafran i Patrycją Golą tworzyły zespół Big Stars. Dla wytwórni filmowej Disney artystka zaśpiewała polskie wersje utworów do filmów: „Król lew”, „Mój brat niedźwiedź II” i „Księżniczka i żaba”.

Jej głos dobrze znany jest także fanom „Tańca z gwiazdami”, gdzie można było ją usłyszeć we wszystkich dwudziestu trzech edycjach programu, w orkiestrach pod batutą Adama Sztaby i Tomka Szymusia. Wydała 11 solowych albumów.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj