Możliwy lockdown w kolejnych województwach. Gdzie jest najgorsza sytuacja?

koronawirus
Fot. unsplash.com

Transmisja brytyjskiego wariantu koronawirusa w woj. warmińsko-mazurskim jest na poziomie ok. 50%, w skali całej Polski to ok. 10%.

W Polsce jest 11 539 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej pochodzi z województw: mazowieckiego – 2098, pomorskiego – 1050 i śląskiego – 1018. Zmarło kolejnych 259 osób – 62 z powodu COVID-19, natomiast 197 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 53,3 tys. testów. W sumie od początku epidemii w Polsce zakaziły się 1 684 788 osoby, zmarły 43 353 z nich, wyzdrowiało 1 405 552.

- reklama -

W powiecie raciborskim odnotowano 12 zakażeń, jedna osoba zmarła.

Od jutra w województwie warmińsko-mazurskim ze względu na wzrost zakażeń koronawirusem zamknięte będą szkoły, hotele, baseny, instytucje kultury i galerie handlowe. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował, że takie obostrzenia mogą się pojawić w kolejnych regionach.

Kolejnym województwem pod względem dużej liczby zakażeń jest jest pomorskie, gdzie zakaża się już 36 osób na 100 tys. mieszkańców. Następny region z najwyższym takim wzrostem to województwo lubuskie – 30 zakażeń na 100 tys. mieszkańców. Lubuskie dotąd było regionem najmniej dotkniętym przez pandemię.

W woj. warmińsko-mazurskim co drugi zakażony ma brytyjski szczep koronawirusa. – Transmisja brytyjskiego wariantu koronawirusa w woj. warmińsko-mazurskim jest na poziomie ok. 50%. W skali całej Polski to ok. 10% – powiedział rzecznik. Mówił też, że widać już nadejście trzeciej fali epidemii koronawirusa na południu kraju. Śląsk, Małopolska, Dolny Śląsk, Podkarpacie i Świętokrzyskie – tam liczba zakażeń rośnie z dnia na dzień nawet o 50%.

Rzecznik resortu zdrowia zaapelował o rozwagę w nadchodzący weekend.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj