Czyste Powietrze i uchwala antysmogowa. Zielony Racibórz zaprasza na darmowe webinaria

Smog
Smog

Stowarzyszenie Zielony Racibórz zaprasza na wydarzenia online. Będą to darmowe webinaria dla mieszkańców powiatu raciborskiego prowadzone przez ekspertów.

9 marca w godz. 18:00-19:00 odbędzie się webinarium na temat programu Czyste Powietrze prowadzone przez Michała Tomana, eksperta punktu Czyste Powietrze z Rybnika. W programie m.in. podstawowe zasady programu, informacje o tym, kto, na co i w jakiej kwocie może ubiegać się o dotacje, zasady realizacji inwestycji finansowanych w ramach programu, porady dotyczące przygotowania i złożenia wniosek, a także pytania uczestników i odpowiedzi eksperta. Szczegółowe informacje i zapisy: https://app.evenea.pl/event/dotacjanacieplo/.

- reklama -

16 marca w godz. 18:00-19:00 będzie miało miejsce webinarium dotyczące zapisów uchwały antysmogowej woj. śląskiego prowadzone przez Miłosza Jakubowskiego, radcę prawnego Fundacji Frank Bold. Będzie można się dowiedzieć, jakie dokładnie obowiązki narzuca uchwała antysmogowa woj. śląskiego na właścicieli gospodarstw domowych, do kiedy należy wymienić poszczególne urządzenia grzewcze, aby spełnić wymogi uchwały i uniknąć kar oraz jak będą przebiegały kontrole i kto będzie je przeprowadzał, będzie można też zadawać pytania. Szczegółowe informacje i zapisy: https://app.evenea.pl/event/uchwalastopsmog/.

Spotkania odbędą się na platformie ZOOM. W dniu wydarzenia zainteresowane osoby otrzymają link do zalogowania się do wirtualnego pokoju.

Wydarzenia są realizowane przez Stowarzyszenie Zielony Racibórz w ramach programu „Nasze Powietrze” realizowanego przez Stowarzyszenie Krakowski Alarm Smogowy, który jest finansowany przez Clean Air Fund.

oprac. /kp/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Ile dostali prowadzący za webinara? A można było to zrobić za darmo? Można było te pieniądze przeznaczyć na wymianę kolejnego pieca?
    Dziękuję
    nie mam więcej pytań

  2. bardzo dobrze, że Stowrzyszenie tak aktywnie promuje czyste powietrze. Ważne byśmy walczyli o nasze wspólne dobro! Ja wymieniłem już kopciucha na ekologiczny kocioł, który w dodatku jest bezobsługowy całkowicie. Mowa o MINI MATIC od Kostrzewy. Bardzo polecam dla osób starszych albo schorowanych jak ja, w ogóle nie trzeba przy nim chodzić, sam się czyści nawet

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here