Racibórz: Pieniądze na zadania z zakresu ochrony promocji zdrowia podzielone

XIX Śląski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych Racibórz 2019

Rozstrzygnięto konkurs na realizację zadań z zakresu ochrony promocji zdrowia, pomocy społecznej i działalności na rzecz niepełnosprawnych.

Rozstrzygnięto otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych na 2021 r. w Raciborzu z zakresu „Ochrona i promocja zdrowia”, „Działalność na rzecz osób niepełnosprawnych”, „Pomoc społeczna, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób”.

- reklama -

Jeśli chodzi o działalność na rzecz osób niepełnosprawnych, Raciborski Fundusz Lokalny otrzymał 30 tys. zł, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Otoczenia „Spektrum” – 27 tys. zł, Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska-Śląskie – 10 tys. zł, Stowarzyszenie Persona na rzecz Promocji i Ochrony Zdrowia Psychicznego – 6 tys. zł, Caritas Diecezji Opolskiej – 4 tys. zł, a Fundacja TPSW – 3 tys. zł.

Na organizację zajęć mających na celu pobudzenie aktywności życiowej osób starszych Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy otrzymał 25 900 zł, a Śląski Uniwersytet Trzeciego Wieku 19 350 zł.

Szczegółowe wyniki konkursu oraz zarządzenie Prezydenta Miasta Racibórz w tej sprawie.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here