Pierwsza tura szczepień przeciwko COVID-19 w Krzanowicach

szczepienia krzanowice
Fot. Gmina Krzanowice

Pierwszą dawką szczepionki Pfizer zostało zaszczepionych 120 mieszkańców gminy Krzanowice. W prawidłowym przebiegu akcji pomagali strażacy miejscowego OSP.

W miniony piątek, 9 kwietnia, na terenie gminy Krzanowice odbyła się pierwsza tura szczepień ochronnych przeciwko COVID-19. Pierwszą dawką szczepionki Pfizer zostało zaszczepionych 120 mieszkańców gminy. Punkt mobilny ze względu na przerwę w dostawie energii elektrycznej został przeniesiony z MOK Krzanowice do budynku straży OPS Krzanowice. Świadczenia realizowane były w formie mobilnej przez podmiot leczniczy Szpakmed z Rudy Śląskiej.

- reklama -

Szczepienia przebiegały bez utrudnień. W prawidłowym przebiegu akcji pomagali strażacy miejscowego OSP, którzy m.in. pilnowali porządku i kierowali ruchem. Ponadto pracownicy tutejszego magistratu pomagali w wypełnianiu kwestionariuszy czy ankiet. Dla osób, które nie mogły zorganizować sobie dojazdu do punktu szczepień, urząd zapewnił transport.

Osoby chcące zaszczepić się w mobilnym punkcie szczepień mogą zarejestrować się internetowo na stronie www.szpakmed.pl, zakładka Szczepienia, gdzie znajduje się dostęp do Systemu Elektronicznego Zapisu na Szczepienia.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj