Rusza budowa windy przy raciborskim magistracie

Pomimo sprzeciwu części mieszkańców ruszyła budowa windy dla niepełnosprawnych przy raciborskim magistracie. Dla prezydenta Dariusza Polowego likwidacja barier architektonicznych jest priorytetem.

Dyskusja o lokalizację windy dla niepełnosprawnych toczyła się od kilku miesięcy. Część mieszkańców, z Markiem Labusem i radnym Piotrem Klimą na czele, była zdania, że winda według obecnego projektu zniszczy pracę Mariana Zawisły. W tej sprawie powstał list otwarty, także radny Piotr Klima interpelował do prezydenta. Głos w sprawie zabierali m.in. Wojewódzki Konserwator Zabytków, Miejska Konserwator Zabytków, a nawet raciborscy seniorzy.

- reklama -

Dziś o rozpoczęciu prac poinformował raciborski magistrat. Swoją decyzję argumentuje poparciem seniorów i niepełnosprawnych, którzy apelowali o windę.

https://www.facebook.com/MiastoRaciborz/videos/363687684962352/

Jak podaje Urząd Miasta, wejście do windy będzie się mieścić przy obecnym wejściu do Straży Miejskiej, szyb windy umieszczony zostanie przy murze budynku, jednak nie będzie do niego bezpośrednio przylegał (powstanie łącznik) tak, żeby nie zasłaniać ozdobnej mozaiki na ścianie urzędu.

Na realizację zadania obejmującego budowę windy zewnętrznej oraz przystosowanie sanitariatów dla potrzeb osób niepełnosprawnych w budynku urzędu miasta miasto pozyskało 150 tys. zł dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Czytaj także:

/Fot. UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj