Raciborska biblioteka zachęca do upamiętnienia powstania w getcie warszawskim

Biblioteka zaprasza do wspólnego udziału w społeczno-edukacyjnej akcji Żonkile, której organizatorem jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Akcja Żonkile upamiętnia rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, która przypada na 19 kwietnia.

W tym roku Muzeum POLIN pragnie nie tylko upamiętnić 78 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, lecz także podkreślić rolę, jaką odegrały w nim kobiety. Żydówki w czasie powstania organizowały kuchnie ludowe, kolportowały nielegalną prasę, opatrywały rannych, były łączniczkami oraz walczyły z bronią w ręku.

- reklama -

Tegoroczna edycja jest szczególna, bo szczególne są pandemiczne okoliczności. Część programu obchodów przeniesie się do Internetu, dzięki czemu każdy niezależnie od miejsca zamieszkania może wziąć udział w upamiętnieniu powstania. Pełen program dostępny na stronie Muzeum POLIN www.polin.pl

Szczególnie zachęcamy nauczycieli do skorzystania z oferty słuchowisk i filmów edukacyjnych, skierowanych do dzieci w wieku szkolnym. Przygotowane przez POLIN materiały zostały dostosowane do wieku dzieci – poruszając uniwersalne tematy jak empatia, sprawiedliwość i strata. M.in. materiały dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych zawierają opowiadania Zofii Staneckiej i Justyny Bednarek. Premiery słuchowisk i filmów dla dzieci odbędą się o godzinie 8.00 na kanale Youtube Muzeum POLIN.

Wszystkie materiały będą również udostępniane na Facebooku biblioteki.

/materiał nadesłany oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here