Mszana: Zorganizowali przyjęcie mimo panujących zakazów

policja mszana
Policjanci i pracownicy sanepidu dokonali kontroli jednej z restauracji mieszczącej się na terenie Mszany, w której odbywało się przyjęcie na ponad 20 osób

W trakcie kontroli policjanci ujawnili ponad 20 osób biorących udział w zaplanowanej imprezie okolicznościowej, z kolei przedstawiciele sanepidu ujawnili uchybienia w działaniu lokalu.

Od października 2020 r. na terenie całej Polski obowiązują przepisy dotyczące ograniczeń w funkcjonowaniu działalności lokalów gastronomicznych. Wczoraj, 18 kwietnia, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej dokonali kontroli jednej z restauracji mieszczącej się na terenie Mszany, która – jak wynikało ze wcześniejszych zgłoszeń – miała prowadzić normalną działalność i organizować imprezy okolicznościowe. Cała interwencja przebiegła spokojnie, bez żadnych incydentów.

- reklama -

W trakcie kontroli policjanci ujawnili ponad 20 osób biorących udział w zaplanowanej imprezie okolicznościowej, z kolei przedstawiciele sanepidu ujawnili uchybienia w działaniu lokalu, co skutkowało wydaniem decyzji o natychmiastowym zaprzestaniu działalności polegającej na podawaniu posiłków i napojów gościom siedzącym przy stole lub gościom dokonującym własnego wyboru potraw z wystawionego menu, spożywanych na miejscu oraz związanej z konsumpcją i podawaniem napojów. Decyzja opatrzona została rygorem natychmiastowej wykonalności.

Ponadto w trakcie czynności policjanci zabezpieczyli materiał dowodowy w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa polegającego na sprowadzeniu niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób powodując zagrożenie epidemiologiczne, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Wodzisław Śląski
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here