Rejestracja na szczepienia w zakładach pracy i kolejnych roczników ruszyła

koronawirus szczepienia
Fot. freepik.com

Szczepienia pracowników możliwe będą tylko w tych miejscach, gdzie pracodawcy uda się zebrać minimum 300 chętnych do przyjęcia preparatu.

4 maja ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 w zakładach pracy. Warunkiem zgłoszenia jest zgromadzenie 300 osób chcących się zaszczepić. Zakład pracy może zgłosić, pracowników, członków samorządów zawodowych i stowarzyszeń branżowych, osoby współpracujące – zatrudnione na umowę cywilnoprawną lub prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, studentów, którzy ukończyli 18 rok życia (zgłasza szkoła wyższa), członków rodzin tych osób.

- reklama -

Pracodawca, który zbierze wystarczającą liczbę chętnych, będzie odpowiadał również za nawiązanie współpracy z punktem szczepień.

Jak mówił tydzień temu szef KPRM Michał Dworczyk, będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Zaznaczył jednocześnie, że w związku z ograniczeniami dostaw szczepionek w najbliższym czasie nie ma obecnie możliwości precyzyjnego określenia, kiedy ruszą szczepienia w zakładach. – Jesteśmy przekonani, że one rozpoczną się jeszcze w maju – zaznaczył wtedy.

Od dziś na szczepienie mogą się także zapisywać wszystkie pełnoletnie osoby, które zgłosiły w pierwszym kwartale tego roku taką wolę, wypełniając formularz. Osoby, które tego nie zrobiły, dołączają do rejestracji zgodnie z harmonogramem. We wtorek przyszła kolej roczników 1988-1989.

5 maja będą mogły zapisać się roczniki 1990-1991, 6 maja – 1992-1993, 7 maja – 1994-1996, 8 maja – 1997-1999, 9 maja – 2000-2003. Oznacza to, że od 9 maja e-skierowanie będzie miał już wystawione każdy pełnoletni Polak. E-skierowania na szczepienia wystawiane są w systemie automatycznie, zgodnie z harmonogramem.

Zarejestrować można się na kilka sposobów: przez system e-Rejestracji i Internetowe Konto Pacjenta – pacjent.gov.pl, dzwoniąc na bezpłatną infolinię NFZ pod numerem 989 lub wysyłając SMS-a o treści „SzczepimySie” na numer 664 908 556 lub 880 333 333. Jest jeszcze sposób tradycyjny, czyli wizyta w punkcie szczepień, np. w przychodni czy poradni POZ.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here