Policyjny śmigłowiec nad powiatem raciborskim. Jaki powód? [ZDJĘCIA]

Śmigłowiec

Policjanci z Rybnika, Wodzisławia Śląskiego, Raciborza i Żywca oceniali stan wód w naszym województwie po ostatnich ulewach i lokalnych podtopieniach. Wczoraj pogoda umożliwiła rekonesans zalanych terenów z powietrza przy wykorzystaniu policyjnego śmigłowca.

13 maja na terenie powiatu wodzisławskiego oraz raciborskiego ogłoszono alarmy przeciwpowodziowe związane z wystąpieniem ulewnych deszczów. W tych powiatach zostało zalanych wiele prywatnych posesji, a także doszło do podtopień głównych dróg. W rzekach i potokach utrzymuje się średni oraz wysoki poziom wody. Lokalnie istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a punktowo stanów alarmowych. Miejscami możliwe są również gwałtowne wzrosty poziomu wody, wywołane ciągłymi opadami deszczu, co może spowodować lokalne podtopienia.

- reklama -

Policjanci wspólnie z powiatowymi i miejskimi zespołami zarządzania kryzysowego przeprowadzili rekonesans sytuacji hydrologicznej na terenie województwa śląskiego. Sprawdzono w szczególności powiaty wodzisławski, raciborski, żywiecki oraz Rybnik. Do działań skierowano policyjny śmigłowiec obsługiwany przez pilotów Lotnictwa Policyjnego Komendy Głównej Policji, na którego pokładzie policjanci prowadzą obserwacje rejonów zagrożonych podtopieniem, zalaniem i powodzią. Mapa południa województwa z uwzględnieniem opisywanych zagrożeń powstała w wyniku współpracy z Powiatowymi Centrami Zarządzania Kryzysowego.

/KMP Rybnik oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here