Finał akcji „Czytam sobie. Pierwsza klasa!” w bibliotece w Markowicach [ZDJĘCIA]

Biblioteka
Trwająca od 2020 roku akcja czytelnicza „Czytam sobie. Pierwsza klasa!” miała na celu zachęcać dzieci do nauki samodzielnego czytania

Filia Publiczno-Szkolna nr 10 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu we współpracy z ZSP w Markowicach zachęcała pierwszoklasistów do pogłębiania wiedzy oraz nabywania nawyków czytelniczych w ramach akcji „Czytam sobie. Pierwsza klasa!”

Biblioteka i jej Filie przykładają ogromną wagę do promocji czytelnictwa wśród dzieci i tym samym do wychowania nowych pokoleń młodych czytelników. Pandemia COVID-19 spowodowała niepokojący wzrost spędzania czasu przez dzieci przed ekranami komputera, smartfona czy telewizora. Trwająca od 2020 roku akcja czytelnicza „Czytam sobie. Pierwsza klasa!” miała na celu zachęcać dzieci do nauki samodzielnego czytania i pokazać, że czas spędzony z książką może być przyjemny, aktywny i twórczy.

- reklama -

Na ostatnim spotkaniu w ramach akcji dzieci poznały postać i malarstwo Zofii Stryjeńskiej. Dowiedziały się, co to są barwy podstawowe i pochodne i nauczyły wymieniać kolory, które tworzą tęczę. Zobaczyły to na przykładzie światła odbitego od płyty CD. Na zakończenie cyklu spotkań, dzieci otrzymały też pamiątkowe książki dzięki akcji realizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo HarperCollins Polska we współpracy z programem Szkoła Ucząca Się.

/MiPBP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here