Kwarantanna dla przyjeżdżających z Wielkiej Brytanii. Powodem wariant Delta koronawirusa

wielka brytania londyn
Fot. unsplash.com

Dopiero po siedmiu dniach można wykonać test, który zakończy kwarantannę. Nowe zasady nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych.

Osoby przyjeżdżające do Polski z Wielkiej Brytanii dołączą do podróżnych z Indii, RPA i Brazylii – po przekroczeniu granicy czeka je przymusowa siedmiodniowa kwarantanna. Przewidziano jednak dwie możliwości, które zwolnią z tego obowiązku.

- reklama -

Dodatkowe środki ostrożności to odpowiedź na gwałtowny wzrost zakażeń wariantem Delta koronawirusa w tym kraju. – Podjęte decyzje w sprawie kwarantanny dla podróżnych przybywających z Wielkiej Brytanii mają zmniejszyć ryzyko transmisji wariantu Delta koronawirusa z zagrożonego obszaru. Musimy zadbać o obywateli naszego kraju i ich bezpieczeństwo – tłumaczy minister zdrowia Adam Niedzielski.

Z kwarantanny będzie zwalniać negatywny wynik testu wykonywanego nie wcześniej niż po tygodniu. Także osoby w pełni zaszczepione nie będą jej podlegały.

Jak poinformował rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz, dotychczas w Polsce potwierdzono 90 przypadków zakażenia wariantem Delta.

Wariant Delta pierwszy raz zidentyfikowano w Indiach i oznaczono go jako wariant wzbudzający obawy Światowej Organizacji Zdrowia ze względu na jego zwiększoną zakaźność. W Europie m.in. Wielka Brytania zanotowała duży wzrost liczby nowych infekcji spowodowanych przez tę mutację. Łączny bilans nowych przypadków zakażenia koronawirusem z minionego tygodnia – prawie 68,5 tys. – jest tam o 31,4% wyższy niż w poprzednim. Delta w Wielkiej Brytanii odpowiada obecnie za 99% infekcji i skłoniła rząd do opóźnienia pełnego otwarcia w Anglii do połowy lipca.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj