Przedszkolaki wiedzą, jak dbać o czyste powietrze. Podsumowanie kampanii

przedszkole pietrowice samborowice
Przedszkola w Pietrowicach Wielkich i Samborowicach otrzymały oczyszczacze powietrza. Fot. UG Pietrowice Wielkie

W ramach akcji „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech” przekazano łącznie do placówek 1379 sztuk oczyszczaczy powietrza, a także m.in. materiały edukacyjno-informacyjne dla ponad 61 tys. przedszkolaków.

Podsumowano kampanię edukacyjno-informacyjną „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech”, która była prowadzona w całym województwie śląskim. W konferencji udział wzięła Izabela Domogała – członek zarządu Województwa Śląskiego, przedstawiciele środowiska lekarskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, reprezentanci samorządów i placówek przedszkolnych biorących udział w obu edycjach kampanii.

- reklama -

– Ogromną wartością tej akcji jest podnoszenie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych. I co ważne – dzięki przekazanym przedszkolom oczyszczaczom dzieci oddychają w placówkach, do których uczęszczają, czystym powietrzem. Z materiałów edukacyjnych, które trafiły do przedszkoli, będą korzystały kolejne roczniki. Można zatem powiedzieć, że to kampania o wymiarze pokoleniowym – podkreśla Izabela Domogała.

– Oczyszczacze powietrza to nagroda dla przedszkoli za udział w kampanii. Jednak to edukacja jest tutaj bez wątpienia najważniejsza – przekonuje Tomasz Bednarek, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

W ramach kampanii przekazano łącznie do placówek 1379 sztuk oczyszczaczy powietrza, indywidualne i grupowe materiały edukacyjno-informacyjne dla ponad 61 tysięcy przedszkolaków, tablice informujące o stanie jakości powietrza, plakaty oraz ulotki dla 571 placówek. W ramach nagród konkursowych w poprzedniej edycji kampanii do zwycięskich placówek przekazano także nagrody rzeczowe: projektor multimedialny, książki, gry planszowe oraz słodycze. W placówkach organizowane były m.in. zajęcia edukacyjne dotyczące tematyki zanieczyszczenia powietrza oraz akcja edukacyjno-informacyjna skierowana do rodziców, opiekunów dzieci. Kampania cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród przedszkoli oraz przedstawicieli lokalnych samorządów. Przedsięwzięcie każdorazowo było realizowane przy współudziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

fot. Tomasz Żak / UMWS
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj