Festiwal Górnej Odry w Chałupkach [ZDJĘCIA]

festiwal gornej odry chalupki
Festiwal Górnej Odry w Chałupkach

Świętowanie rozpoczęło się spływem kajakowym Granicznymi Meandrami Odry. Na finał wystąpiła Majka Jeżowska.

Ostatni weekend czerwca w całym Subregionie Zachodnim minął pod znakiem festiwalu promującego nową markę turystyczną jaką jest Kraina Górnej Odry. Święto Górnej Odry zawitało również do gminy Krzyżanowice, która – jak podkreślał wójt gminy Grzegorz Utracki – jest pierwszą gminą w Polsce, przez którą przepływa rzeka Odra – główna bohaterka festiwalu.

- reklama -

Festiwal Górnej Odry na terenie gminy Krzyżanowice odbył się w sobotę w Chałupkach na terenie starego przejścia granicznego. Świętowanie rozpoczęło się spływem kajakowym Granicznymi Meandrami Odry, w którym udział wzięło prawie 60 osób. Dla osób lubiących piesze wędrówki w programie festiwalu przewidziany był nordic walking wzdłuż meandrów Odry.

Część artystyczna festiwalu rozpoczęła się od wystąpienia laureatów Gminnego Przeglądu Młodych Talentów, podczas którego młodzi finaliści śpiewali, recytowali oraz tańczyli. Następnie w programie imprezy wystąpił gminny zespół taneczny Uśmiech. Po nich na scenę weszła Orkiestra Dęta Gminy Krzyżanowice, którą poprowadził Krzysztof Fulneczek, a towarzyszyli im soliści: Magda Pohlmann i Kamil Klimek. Podczas występu orkiestry wszystkich uczestników festiwalu przywitali: dyrektor Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego Wojciech Dziąbek, dyrektor Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego Adam Wawoczny oraz gospodarz festiwalu – wójt gminy Krzyżanowice Grzegorz Utracki.

Prawdziwa zabawa rozpoczęła się o godzinie 19:30, kiedy na scenę weszła gwiazda wieczoru – Majka Jeżowska wraz z zespołem – autorka wielu przebojów, przy których, od wielu lat bawi się zarówno młode, jak i starsze pokolenie. – Płyta koncertowa drżała od skosów i tańców podczas koncertu. Po każdym utworze artystka nagradzała słuchaczy swoimi zdjęciami i plakatami z autografem oraz najnowszymi płytami. Po koncercie fani również mieli okazję zdobyć autograf Majki Jeżowskiej oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Finałem festynu był pokaz laserów przestrzennych z efektami ogniowymi oraz animacja laserowa na kurtynie wodnej. Uczestnicy zabawy do późna mogli bawić się przy muzyce DJ’a – relacjonuje UG Krzyżanowice.

fot. UG Krzyżanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here