Park Kulturowy w Raciborzu. Ostatnie dni na złożenie uwag do projektu

Stare Miasto Racibórz
Na obszarze parku kulturowego uregulowane byłyby kwestie dotyczące m.in. umieszczania tablic, napisów i ogłoszeń reklamowych czy form małej architektury. Fot. UM Racibórz

Głównym celem podjętych działań jest podwyższenie świadomości o posiadanym bogatym dziedzictwie ponad 8-wiekowego Raciborza oraz współodpowiedzialności wszystkich mieszkańców za publiczną przestrzeń miasta.

Miasto Racibórz w grudniu 2019 r. przystąpiło do prac nad utworzeniem w Raciborzu parku kulturowego. W maju 2021 roku, po zebraniu wniosków mieszkańców na piśmie co do zapisów uchwały o parku kulturowym, zespół ds. parku kulturowego opracował propozycję zasad, które miałyby obowiązywać na terenie chronionym. Przypominamy, że ostatniego czerwca mija czas na możliwość składania swoich uwag i wniosków do tej wersji uchwały. Z jej treścią można się zapoznać na stronie Urzędu Miasta – zobacz tutaj.

- reklama -

Uwagi mogą dotyczyć sposobu ochrony wartościowego krajobrazu, granic ochrony jak i elementów chronionych. Do 30 czerwca br. można je wysyłać na adres mailowy: [email protected]. W późniejszym czasie, po wprowadzeniu ewentualnych zmian w projekcie uchwały, planowane są spotkania z mieszkańcami i dalsze konsultacje.

Czytaj również:

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj