Psycholog raciborskiego ZK pomogła zapobiec samobójstwu mężczyzny

st szer marta semeniuk
St. szer. Marta Semeniuk

Podczas akcji udaremnienia próby samobójczej mężczyzny, który próbował wyskoczyć z 4. piętra w Głubczycach, st. szer. Marta Semeniuk zaoferowała pomoc w przeprowadzeniu rozmowy do czasu przybycia negocjatora policyjnego.

– Służba to nie tylko wypełnianie obowiązków, ale przede wszystkim zdolność pomagania potrzebującym. Dlatego na uwagę zasługuje postawa funkcjonariuszki Zakładu Karnego w Raciborzu, psychologa st. szer. Marty Semeniuk – informuje mjr Tomasz Brzozowski, rzecznik prasowy ZK w Raciborzu.

- reklama -

Po południu 4 lipca w czasie wolnym od służby psycholog natknęła się na akcję ratunkową mającą na celu udaremnienie próby samobójczej młodego mężczyzny, który próbował wyskoczyć z 4. piętra budynku mieszkalnego w Głubczycach. Z uwagi na posiadane umiejętności zawodowe z osobami doświadczającymi kryzysu zaoferowała pomoc w przeprowadzeniu rozmowy z potencjalnym samobójcą do czasu przybycia negocjatora policyjnego. W efekcie prowadzonych działań 32-letni mężczyzna odstąpił od zamiaru zmierzającego do samobójstwa, co umożliwiło bezpieczne udzielanie mu wsparcia i pomocy. – Staram się służyć pomocą nie tylko w pracy, ale przede wszystkim pomagać każdemu, kto potrzebuje jakiejkolwiek pomocy – podsumowuje st. szer. Marta Semeniuk.

W związku ze zdarzeniem, za wzorową postawę, chęć niesienia pomocy innym oraz współpracę z Policją na ręce Dyrektora Zakładu Karnego w Raciborzu mjr Macieja Koniora wpłynęły podziękowania od Komendanta Powiatowego Policji w Głubczycach.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj