
Miasto Racibórz przymierza się do akcji urządzania domków dla owadów. Swój udział mogą mieć w niej wszyscy mieszkańcy.
Od kilku lat Racibórz konsekwentnie realizuje plany zakładania nowych łąk kwietnych. Wiele z nich już cieszy nasze oko, niosąc dodatkową wartość przyrodniczą. Są szczególnie ważne dla pożytecznych owadów, których populacja z roku na rok maleje. Miasto ma już kilka łąk miejskich oraz jeden hotel dla owadów. Nadszedł czas na doposażenie pozostałych łąk w miejsca, gdzie owady mogą zamknąć swój cykl rozwojowy, schronić się przed upałem czy przezimować.
– Z inicjatywy Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu i przy pomocy wychowanków Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich powstały hotele dla owadów. Chcemy razem z Wami – mieszkańcami – je pomalować, wypełnić oraz ustawić na łąkach – przekazuje w imieniu magistratu Rafał Krzyżok.
Aby wziąć udział w akcji należy zgłosić się pod numer 32 755 0737 lub wysyłając maila na adres [email protected]
Warsztaty poprowadzą pracownicy naukowi Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu.
Miejscem spotkania będzie łąka miejska przy ul. Reymonta (przy Cmentarzu Armii Żołnierzy Radzieckich) w środę 21.07.2021 o godz. 17.00.
/UM Racibórz oprac. c/





![O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach [ZDJĘCIA] O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/Azja-Joanna-Lyko-Dominik.jpg)
![Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim [ZDJĘCIA] Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/zamek-piastowski-ferie-zimowe-cioca-od-klockow.jpg)







![Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA] Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-rck-taniec.jpg)
![Komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece. Pierwszy tydzień pełen przygód [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-ferie-zimowe.jpg)



![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)




