Trwa naprawa toru na szlaku Czerwionka–Leszczyny. Kiedy przywrócenie ruchu pociągów?

Zdjęcie poglądowe

Służby techniczne pracują bez przerwy, aby jak najszybciej naprawić tor i przywrócić ruch kolejowy między Czerwionką a Leszczynami na linii Katowice -Rybnik. 

Przypomnijmy, 16 lipca w Czerwionce-Leszczynach doszło do wykolejenia dwóch wagonów pociągu PKP Intercity relacji Bohumin – Warszawa Wschodnia. Przyczyną zdarzenia był najprawdopodobniej podmyty po bardzo obfitych deszczach fragment toru. Jeszcze tego samego dnia PKP informowało, że do wznowienia ruchu ze stacji Rybnik na kierunki Tychy i Mikołów konieczna jest naprawa około kilometra toru i jednego rozjazdu, a prace mogą potrwać kilkanaście dni. Dziś wiemy już dokładnie, że zakończenie prac i przywrócenie ruchu pociągów planowane jest na 30 lipca.

- reklama -

– Obecnie wykonywane są pomiary geodezyjne i badania geotechniczne w celu określenia wzmocnienia podtorza. Przygotowywany jest teren do odbudowy podtorza. Wcześniej konieczne było osuszenie terenu, po intensywnych opadach deszczu. Transportowane są też materiały na miejsce robót – przekazało dziś PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Do czasu wznowienia ruchu pociągów obowiązują zmiany w komunikacji. Przewoźnik Koleje Śląskie utrzymuje zastępczą komunikację autobusową na odcinku Czerwionka–Leszczyny. Pociągi PKP Intercity kierowane są zmienioną trasą. Dla zapewnienia sprawnego ruchu pociągów w regionie cały czas działa zespół, w którego skład wchodzą przedstawiciele zarządcy infrastruktury i przewoźników. Zmiany w komunikacji są przekazywane podróżnym na stacjach, przystankach i na www.portalpasazera.pl

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj