Pożyczka dla wodzisławskiego szpitala. 155 tys. zł na poprawę efektywności energetycznej

Szpital w Wodzisławiu
Szpital w Wodzisławiu Śląskim

Środki zostaną wykorzystane na wymianę zewnętrznej sieci ciepłowniczej, sieci c.w.u. wraz z węzłami cieplnymi i regulatorami pogodowymi oraz termomodernizację budynków PPZOZ w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach.

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego zdecydował o udzieleniu Powiatowemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim, który zarządza szpitalami w Rydułtowach i Wodzisławiu, pożyczki w kwocie 155 tys. zł.

- reklama -

– Dotrzymujemy danego słowa. Jako Powiat zobowiązaliśmy się do sfinansowania wkładu własnego w projekcie i tak właśnie robimy – motywuje decyzję zarządu powiatu starosta Leszek Bizoń.

Projekt polega na realizacji prac termomodernizacyjnych ograniczających straty ciepła oraz podnoszących sprawność instalacji centralnego ogrzewania w budynkach PPZOZ w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim, w których prowadzona jest działalność medyczna oraz wspomagająca o charakterze administracyjno-technicznym. Prace obejmą m.in. docieplenie przegród budowlanych (stropodachy, ściany zewnętrzne, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej), montaż układów pomiarowych i automatyki pogodowej z zaworami regulacyjnymi na przyłączu sieci co. Dodatkowo w obydwóch lokalizacjach prowadzona będzie modernizacja zewnętrznej sieci c.o. i c.w.u. przez wymianę rurociągów i ich izolacji oraz modernizacja pomieszczeń węzłów cieplnych wraz z wymianą wymienników ciepła z armaturą i układem regulacji. Obiekty w Rydułtowach zyskają także na modernizacji kotłowni rezerwowej (wymiana technologii parowej na wodną). Efektem działań będzie spadek zużycia energii cieplnej i obniżenie kosztów eksploatacji budynków.

Inwestycją objęte są obiekty Oddziału Pediatrycznego, laboratorium analitycznego, Pogotowia Ratunkowego, byłej administracji, warsztatu oraz archiwum Szpitala w Rydułtowach, a także budynki: administracji, byłego Oddziału Neurologii, dawnego klubu opieki nad dziećmi oraz byłej interny I w Szpitalu w Wodzisławiu Śląskim.

Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Województwa Śląskiego na lata 2014-2021.

/Powiat Wodzisławski oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj