Drogie OC? Kierowcy z Raciborza znaleźli sposoby na obniżenie składki

Stłuczka

Kierowcy w Raciborzu wiedzą, jak dotkliwym dla portfela wydatkiem bywa obowiązkowe ubezpieczenie OC. Na szczęście rośnie grono właścicieli pojazdów, którzy znają skuteczne metody obniżania wysokości składki – bezpiecznie, legalnie i łatwo. Dołącz do nich i przestań przepłacać za ubezpieczenie, które niezależnie od wybranego towarzystwa i ceny zawsze musi działać w tym samym zakresie.

1. Bezpieczna jazda daje realne oszczędności

Nie trzeba specjalnie przekonywać, że wszyscy uczestnicy ruchu drogowego powinni przestrzegać przepisów i stosować się do zasad kultury jazdy. To oczywiste, choć niestety wciąż nie dla każdego.  Uświadommy sobie jednak, że bezpieczna jazda oznacza też materialne korzyści, a ma to bezpośredni związek z OC. Za każdy rok bezszkodowej jazdy, czyli taki, w którym z Twojej winy nie dochodzi do żadnej kolizji, żadnego wypadku, przyznawane są zniżki na OC. Po kilku latach możesz w ten sposób zgromadzić nawet do 60% upustu. Niestety, wyrządzenie szkody oznacza utratę części wypracowanych zniżek, np. 10-20%. Tym samym Twoje kolejne OC jest droższe.

- reklama -
2. Natychmiastowa opłata

Skoro OC kosztuje co najmniej kilkaset zł, a często więcej, dla części kierowców jest to kłopotliwy wydatek obciążający domowy budżet. Nie powinno dziwić, że niektórzy klienci wnioskują o rozłożenie płatności np. na dwie raty. Towarzystwa skłaniają się ku temu rozwiązaniu, ale często ma to odzwierciedlenie we wzroście łącznej ceny ubezpieczenia. Podstawowa kwota obliczona dla jednorazowej opłaty automatycznie rośnie o ok. 5-15%, co oznacza wzrost wydatku o kilkadziesiąt zł. Jeśli nie chcesz przepłacać, po prostu opłacaj OC w jednej płatności, bez rat. Przy okazji warto wspomnieć o potencjalnych oszczędnościach dla klientów zainteresowanych innymi, dodatkowymi polisami, np. autocasco. O korzyściach płynących z wykupienia assistance przeczytasz w artykule: https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-samochodu/ubezpieczenie-assistance-pomoc-na-drodze/

3. Ubezpieczyciele porównują auta

Zastanawiasz się, dlaczego ubezpieczyciele chcą znać tak wiele szczegółów technicznych związanych z Twoim pojazdem? Wypełniając formularz przed obliczeniem składki, musisz podać m.in.:

• markę i model,
• wariant wyposażeniowy,
• pojemność i moc silnika,
• dodatkowe zabezpieczenia auta

Towarzystwa starannie analizują, jakie pojazdy mają podlegać ubezpieczeniu. Wyższe składki obliczają dla właścicieli pojazdów uznawanych za potencjalnie bardziej niebezpieczne na drodze, czyli przede wszystkim samochody sportowe, z pojemnymi i mocnymi silnikami. Kierowcy z Raciborza, którzy dysponują mniejszymi autami, ocenianymi jako bezpieczne, mogą liczyć za to na atrakcyjniejsze warunki OC.

4. Współrejestracja auta

Młody wiek i krótka historia ubezpieczeniowa (albo jedno i drugie) są powodem przyznawania wysokich składek OC. Ubezpieczyciele nie mają większego zaufania do osób, które dopiero zaczynają przygodę za kółkiem. I ten problem można ominąć w prosty sposób, rejestrując pojazd wspólnie z innymi właścicielem, np. ojcem czy dziadkiem, którzy zdążyli już wypracować zniżki za bezszkodowe jazdy. Wówczas korzystasz z nich, ale pamiętaj, że jeśli to Ty spowodujesz kolizję, osoba, z którą formalnie posiadasz auto, również straci zniżki.

5. Porównywanie ofert

Ostatni sposób jest zarazem najprostszy i najważniejszy: porównuj oferty. Wejdź na stronę https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ i wypełnij formularz, a następnie zapoznaj się z wynikami obliczonymi indywidualnie dla Ciebie. Wybierz najtańszą ofertę z dostępnych!

/artykuł sponsorowany/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here