Mimo koronawirusa trwają rekrutacje pracowników

Pomimo spodziewanej kolejnej fali koronawirusa w firmach nadal trwają rekrutacje. W większości branż pracodawcy nauczyli się działać w pandemii.

Cały czas trwają intensywne rekrutacje pracowników niższego szczebla do branży produkcyjnej, logistycznej i spożywczej. Jak zwraca uwagę dyrektor ds. operacyjnych GI Group Ewa Klimczuk, firmy narzekają na brak specjalistów i coraz częściej są otwarte na negocjacje wynagrodzeń, by zatrzymać swoich dotychczasowych pracowników. Ożywienie widać również w branży gastronomicznej i hotelarskiej. Poszukiwani są też specjaliści w IT, księgowości i logistyce. W związku z tym, że brakuje części, branża automotive odnotowała spowolnienie produkcji.

- reklama -

Joanna Wanatowicz, dyrektor biznesowy Grafton Recruitment, dodała że w takich sektorach jak IT, logistyka, spedycja zapotrzebowanie przewyższa liczbę dostępnych pracowników.

Firmy nauczone poprzednimi falami pandemii wiedzą, jak działać, by nie musieć zwalniać ludzi i móc zatrudniać nowych. Jak zauważyła Klimczuk, przedsiębiorcy wyciągnęli wnioski na temat usług, produktów, zachowa konsumentów czy obostrzeń sanitarnych m.in. poprzez rozwój sprzedaży online.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj