Z Wodzisławia Śląskiego do Chorwacji pociągiem. Nowe połączenie RegioJetu

regiojet
Fot. RegioJet

Z Krakowa pociąg będzie odjeżdżał o godz. 15:30 i przez m.in. Katowice, Rybnik, Wodzisław Śląski, Wiedeń i Zagrzeb dotrze do Ogulina, gdzie zostanie rozłączony. Jedna jego część pojedzie do Splitu, druga do Rijeki.

RegioJet zgłosił do czeskiego urzędu decyzyjnego w kwestiach dostępu do infrastruktury kolejowej – Úřad pro přístup k dopravní infrastruktuře – projekt rozkładu jazdy, który ma obowiązywać w sezonie letnim w 2022 r. Pociągami czeskiego przewoźnika będzie można dojechać z Krakowa do Rijeki i Splitu, a pojadą one m.in. przez Rybnik i Wodzisław Śląski.

- reklama -

RegioJet chce jeździć z Polski do Chorwacji we wtorki, piątki i niedziele, a z Chorwacji do Polski w środy, soboty i poniedziałki od 15 czerwca. Z Krakowa pociąg będzie odjeżdżał o godz. 15:30 i przez m.in. Katowice, Rybnik, Wodzisław Śląski, Ostrawę, Wiedeń, Graz i Zagrzeb dotrze do Ogulina, gdzie zostanie rozłączony. Jedna jego część pojedzie do Splitu – przyjazd o godz. 12:21, druga do Rijeki – przyjazd o godz. 8:36. Powrót ze Splitu zaplanowano na godz. 15:30, z Rijeki na godz. 18:35. Pociąg ma docierać do Krakowa o godz. 12:12 następnego dnia.

W składzie ma być od 7 do 15 wagonów z miejscami do siedzenia i leżenia.

oprac. /kp/

- reklama -

6 KOMENTARZE

  1. Znajac cene w Polsce a w Czechach – To w Polsce bedzie zawyzona o dobre 50 % … z Ostrawy ten pociag kosztowal tego lata 220 zl za kuszetke.

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj