Opozycyjni radni po konferencji: To wstyd, że prezydent nie zna podstawowych zasad prawa

Radna Anna Szukalska oraz radna Justyna Poznakowska, zdjęcie archiwalne z sesji Rady Miasta 29 września.

Radni Anna Szukalska, Justyna Poznakowska, Marian Czerner, Michał Szukalski oraz Dawid Łomnicki przesłali swoje stanowisko w związku z konferencją prasową prezydenta Polowego, która odbyła się 8 października. 

- reklama -

Przypomnijmy, podczas konferencji prezydent Dariusz Polowy poinformował o drugim umorzeniu śledztwa w sprawie wiceprezydenta Dawida Wacławczyka i sprawy związanej z rzekomym plagiatem. D. Polowy powiedział też, że na miejscu Dawida Wacławczyka oczekiwałby publicznych przeprosin, a nawet rozważyłby kwestie dochodzenia swojego dobrego imienia na drodze sądowej. Więcej o tym pisaliśmy tutaj: Śledztwo w sprawie wiceprezydenta D. Wacławczyka umorzone drugi raz

W reakcji na słowa prezydenta pięcioro radnych opublikowało swoje stanowisko. – W związku z kolejną konferencją pomówień Prezydenta Miasta Racibórz Dariusza Polowego, która odbyła się 8.10.2021r., apelujemy do Prezydenta o zaprzestania publicznych manipulacji i respektowanie ustalonego w demokratycznym państwie porządku prawnego – czytamy w przesłanym do naszej redakcji stanowisku.

– To wstyd, że prezydent Miasta Racibórz nie zna podstawowych zasad prawa i publicznie je kwestionuje poprzez bezpodstawne zarzucanie części radnym pomówień w związku z umorzeniem przez prokuraturę postępowania w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa plagiatu przez Dawida Wacławczyka. Na marginesie to prokuratura z własnej inicjatywy wznowiła umorzone wcześniej śledztwo – piszą radni. Całość stanowiska poniżej.

/list do redakcji oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here