Raciborzanie wyróżnieni w konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

gospodarstwo
Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszonych zostało 28 gospodarstw, z czego wyłoniono sześć. Fot. UG Nędza

Wyróżnienie na etapie wojewódzkim otrzymali Barbara i Łukasz Korczok z Raciborza.

W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczysta gala finałowa XVIII Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” na etapie wojewódzkim. Gospodarzem uroczystości był Dyrektor Odziału Regionalnego KRUS w Częstochowie Piotr Dobosz. Patronat ogólnopolski nad konkursem objął Prezydent RP Andrzej Duda. Tegoroczna edycja konkursu miała wyjątkową oprawę ze względu na obchody jubileuszu 30 lat istnienia Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

- reklama -

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszonych zostało 28 gospodarstw, z czego wyłoniono sześć – w dwóch etapach regionalnych po trzy gospodarstwa, które zajęły kolejno I, II i III miejsce. Laureaci reprezentowali kolejno powiaty: cieszyński, lubliniecki, częstochowski, raciborski, kłobucki i żywiecki. Wszystkie gospodarstwa rolne zostały poddane szczegółowej ocenie profesjonalnej komisji konkursowej.

– W naszym regionie mamy różnorodny przekrój rolnictwa, możemy zaobserwować wzorowe przykłady przedsiębiorczości, pomysłowości, jak również zastosowania wielu nowatorskich rozwiązań, a wszystko z zachowaniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa – podkreślał Piotr Dobosz.

W tym roku w województwie śląskim zwyciężyło gospodarstwo Wioletty i Janusza Mróz z miejscowości Strumień w powiecie cieszyńskim. Laureatami tegorocznego konkursu zostali również Brygida i Rajmund Pawełczyk z miejscowości Pawonków z powiatu lublinieckiego oraz Katarzyna i Paweł Zymek z Lelowa w powiecie częstochowskim. Wyróżnienia otrzymali Barbara i Łukasz Korczok z Raciborza, Joanna i Ryszard Brzęczek z miejscowości Panki w powiecie kłobuckim oraz Krzysztof Stękała z Gilowic w powiecie żywieckim.

Każdy z uczestników finału otrzymał nagrody oraz zestawy upominków ufundowane przez KRUS, KOWR, ARMiR, PIP oraz Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.

– Na terenie województwa śląskiego w ciągu ostatnich 5 lat liczba wypadków zmniejszyła się o 60%, to efekt naszej wspólnej pracy i to ma sens – dodał gospodarz wydarzenia, dziękując wszystkim pracownikom OR KRUS w Częstochowie, współorganizatorom konkursu.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj