„Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”. Na tych stacjach bezpłatnie skontrolujesz reflektory

Światła
Fot. Policja Śląska

23 października, 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach na wybranych stacjach kontroli pojazdów. Wszystko w ramach policyjnej akcji „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”.

Prawidłowe działanie świateł jest uwarunkowane, poza ich ogólnym stanem technicznym, właściwym ustawieniem wysokości, prawidłowym rozkładem granicy światła i cienia oraz emitowanym natężeniem. Wymienione elementy często wymagają profesjonalnej oceny i dlatego, w ramach prowadzonej kampanii, odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach kontroli pojazdów, funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego, zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów, należących do Polskiego Związku Motorowego, jak też na innych stacjach, które zgłosiły chęć uczestnictwa w kampanii.

- reklama -

W dniach 23 października, 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia kierowcy będą mieli możliwość darmowego sprawdzenia świateł swoich samochodów. W wybranych terminach policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne, podczas których zwrócą szczególną uwagę na światła pojazdów. Kampania potrwa do 15 grudnia.

Na liście stacji znalazły się m.in. MADAG i Speed Car z Raciborza, KREG z Wodzisławia Śląskiego, a także stacje z Rybnika, Żor czy Jastrzębia-Zdroju. Pełny wykaz stacji diagnostycznych.

/Śląska Policja oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj