Nad Odrą w Raciborzu pojawi się kilkadziesiąt nowych drzew

drzewa
Miasto Racibórz i Tokai Cobex wspólnie sadzą drzewa

Łąka między blokami na ul. Bosackiej a ścieżką rowerową zmieni się w teren parkowy dzięki współpracy miasta i firmy Tokai Cobex.

Dzięki połączeniu sił Miasta Racibórz i firmy Tokai Cobex teren nad Odrą znajdujący się pomiędzy ścieżką rowerową a blokami na ul. Bosackiej zostanie zagospodarowany na zielony użytek ekologiczny. 22 października przedstawiciele spółki: Beata Rembierz – dyrektor personalny oraz Maciej Pakuła – kontroler finansowy Grupy TCX wraz z wiceprezydentem Raciborza Dawidem Wacławczykiem i naczelnikiem wydziału komunalnego UM Racibórz Piotrem Glapą dokonali symbolicznego wkopania pierwszego spośród kilkudziesięciu drzew, które w przyszłości zamienią istniejącą tu łąkę w teren parkowy. Kompleksowe zagospodarowanie terenu zostanie ukończone w przyszłym roku. Pojawią się tutaj drzewa różnych gatunków takich jak olsza czarna, brzoza omszona, dąb błotny, czeremcha pospolita, wierzba biała, jesion wyniosły i grab pospolity.

- reklama -

Działania wpisują się proekologiczną inicjatywę Tokai Cobex pt. „Going Greener”. W ramach przedsięwzięcia podejmowane są działania mające na celu ochronę środowiska i poprawę jego stanu. – Wierzymy, że nasza inicjatywa zaowocuje dalszą współpracą z raciborskim UM i kolejnymi kampaniami proekologicznymi spełniającymi oczekiwania mieszkańców – powiedziała Beata Rembierz.

– Bardzo cieszy mnie wysokie zaangażowanie spółki Tokai Cobex w kwestie raciborskiej ekologii. Instalacje wykonywane na najwyższym poziomie bezpieczeństwa ekologicznego, wsparcie mieszkańców w wymianie starych źródeł ciepła, wspólne sadzenie drzew, które będą służyły nam wszystkim oraz planowane zaangażowanie w akcje edukacji ekologicznej prowadzone w naszych szkołach to działania, które świadczą o wysokiej świadomości spółki w kwestiach zrównoważonego rozwoju i dbałości o swoje otoczenie społeczne, a także wpisują się w oczekiwania mieszkańców, jakie poznaliśmy przy pracach nad strategią rozwoju miasta. Chciałbym za to bardzo podziękować – podkreślił Dawid Wacławczyk.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj