Najstarsza mieszkanka gminy Krzyżanowice obchodziła setne urodziny [ZDJĘCIA]

bienkowice najstarsza mieszkanka
Najstarsza mieszkanka gminy Krzyżanowice obchodziła setne urodziny

Maria Korzonek przyszła na świat 30 października 1921 r. Solenizantka należy do jednych z założycielek bieńkowickiego Koła Gospodyń Wiejskich, jest też fundatorką pomnika poległych, miejscowych ofiar wojny.

30 października swoje setne urodziny obchodziła Maria Korzonek – najstarsza mieszkanka Bieńkowic i całej gminy Krzyżanowice. Jubilatkę odwiedziły władze gminy wraz z Orkiestrą Dętą Gminy Krzyżanowice. Wręczając kwiaty i drobny upominek, wójt Grzegorz Utracki życzył kolejnych lat w zdrowiu i radości.

- reklama -

Maria Korzonek przyszła na świat 30 października 1921 r. W tym samym roku na Górnym Śląsku odbył się plebiscyt i wybuchło III Powstanie Śląskie, zakończyła się wojna polsko-bolszewicka, a Albert Einstein otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki. Na świecie trwał okres nazwany w historii dwudziestoleciem międzywojennym.

Pani Marii nie brakuje poczucia humoru, które niejednokrotnie potwierdzała podczas spotkania. Można także pozazdrościć takiego zdrowia jak na 100 lat życia. Solenizantka należy do jednych z założycielek bieńkowickiego Koła Gospodyń Wiejskich, jest też fundatorką pomnika poległych, miejscowych ofiar wojny.

fot. UG Krzyżanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here