Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w rudzkiej bibliotece [ZDJĘCIA]

biblioteka rudy
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w rudzkiej bibliotece

– Baśnie i bajki wzbogacają i pobudzają wyobraźnię, doskonale wpływają na harmonijny rozwój małego człowieka. Pamiętajmy, że warto czytać dziecku codziennie – zachęca biblioteka w Rudach.

W tym roku biblioteka w Rudach przez dwa dni świętowała z najmłodszymi Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Pierwszego dnia święto to stało się okazją do odwiedzin rudzkiej biblioteki. W czasie spotkania przedszkolaki wykazały się doskonałą znajomością bajek, odgadując prawidłowo rekwizyty pochodzące z baśni, a ukryte w magicznym koszu. Miały okazję do zapoznania się z różnorodnymi tematycznie książkami dla najmłodszych. Wcieliły się w rolę baśniowego Kopciuszka ścigając się w wybieraniu grochu z ryżu.

- reklama -

W drugim dniu świętowania bibliotekarz w przebraniu czarownicy wpadł w odwiedziny do starszaków. Wiedźma poczytała dzieciom bajkę o swojej koleżance Czarownicy Winnie, a że dzieci bardzo grzecznie, postanowiła się z nimi pobawić.

– Baśnie i bajki wzbogacają i pobudzają wyobraźnię, doskonale wpływają na harmonijny rozwój małego człowieka. Pamiętajmy, że warto czytać dziecku codziennie. Zapraszamy do biblioteki po bajki mniej i bardziej znane – zachęca Kasia Machecka z rudzkiej biblioteki.

fot. Biblioteka w Rudach
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here