Międzynarodowe Wyścigi Psich Zaprzęgów „Szczekowyje w Kuźni” [ZDJĘCIA]

W dniach 6-7 listopada na terenie Ośrodka WODNIK w Kuźni Raciborskiej oraz w lasach na  terenie Nadleśnictwa Rudy Raciborskie odbyły się Międzynarodowe Wyścigi Psich Zaprzęgów SZCZEKOWYJE – Puchar Polski pod Patronatem Burmistrza Kuźni Raciborskiej Pawła Machy.

Organizatorami byli Klub Sportowy WILCZY PAKT i Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej. Partnerzy zawodów: Polski Związek Sportu Psich Zaprzęgów, Nadleśnictwo Rudy Raciborskie, Urząd Gminy Kuźnia Raciborska.

- reklama -

Zawodnicy rywalizowali w ramach pucharu Polski w następujących konkurencjach:

  • DB / BJ / bikejoring
  • DR8 (zaprzęgi z 8 psami)
  • DR6 (zaprzęgi z 6 psami)
  • DR4 (zaprzęgi z 4 psami)
  • DS1 (skuter z jednym psem)
  • DS2 (skuter z 2 psami)
  • DC / CC / canicross

Do Kuźni Raciborskiej zjechali miłośnicy psich sportów, którzy chwalili trasy w naszych pięknych lasach. Przybyło około 150 zespołów z całej Polski, a także z Czech, Słowacji, Niemiec. Odbyły się także konkurencje dla dzieci oraz  biegi, w których dzielnie walczyły najmłodsze szkraby.

Jak powiedziała nam pani Monika Grzeczyńska – Kierownik zawodów „Psie zaprzęgi to taka pasja, taka potrzeba wolności, gdzie najważniejsze jest  zaufanie, które tworzy się między człowiekiem i psem, to wolność w połączeniu z naturą, w kontakcie z przyrodą. Zaczynałam od chodzenia po górach, biegania a właściwie od truchtania z psem, potem była hulajnoga, trójkółka, a potem wózek,  sanie i wtedy zobaczyłam że sanie i psi zaprzęg to inny świat.” To prawdziwa pasja marszerów, zafascynowanie zaprzęgami, a przede wszystkim niesamowita więź pomiędzy człowiekiem i psem.

Fot. Iwona Kwapisz

/red./

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj