Kurs zawodowy „Kosmetyczka” w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

Kurs zawodowy "Kosmetyczka" w raciborskiej bibliotece

Oprócz zabiegów estetycznych i upiększających przyszłe kosmetyczki nauczyły się, jak zachować bezpieczeństwo pracy i zadbać o zdrowie skóry swoich przyszłych klientek.

W raciborskiej bibliotece odbył się kurs kosmetyczny zakończony egzaminem zawodowym. Uczestniczki dowiedziały się, jak poprawnie dbać o skórę, jakie zabiegi dopasować do różnych rodzajów skóry czy jakich produktów oraz narzędzi do tego używać. W sumie sto godzin zajęć praktycznych i teoretycznych objęło szerokie spektrum umiejętności dotyczących między innymi pielęgnacji twarzy, szyi i dekoltu, depilacji czy stylizacji brwi i rzęs. Kurs pozwolił uczestniczkom zdobyć wiedzę niezbędną do wykonywania zawodu. Oprócz zabiegów estetycznych i upiększających przyszłe kosmetyczki nauczyły się, jak zachować bezpieczeństwo pracy i zadbać o zdrowie skóry swoich przyszłych klientek. Na zakończenie kursu wszystkie uczestniczki zdały egzamin zewnętrzny uzyskując certyfikat uprawniający do wykonywania zawodu kosmetyczki.

- reklama -

Kurs został zorganizowany przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną im Ryszarda Kincla w Raciborzu w ramach projektu „Biblioteka bez barier” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj