Odsłonięto tabliczkę upamiętniającą asp. Michała Kędzierskiego [ZDJĘCIA]

Odsłonięto tabliczkę upamiętniającą asp. Michała Kędzierskiego

Symbolicznego odsłonięcia tabliczki z danymi mundurowego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach dokonał Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. Łukasz Krebs.

11 listopada przed Tablicą Pamięci w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się uroczystość odsłonięcia kolejnej tabliczki epitafijnej. Upamiętnia ona aspiranta Michała Kędzierskiego – policjanta z Raciborza, który zginął na służbie zastrzelony przez bandytę. Uroczystości przewodniczył szef śląskich mundurowych generał Roman Rabsztyn. Symbolicznego odsłonięcia tabliczki z danymi mundurowego dokonał Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. Łukasz Krebs.

- reklama -

Następnie policyjny kapelan odmówił modlitwę w intencji funkcjonariuszy poległych w służbie, a uczestnicy spotkania złożyli wiązankę kwiatów przed tablicą, gdzie umieszczone są nazwiska policjantów z województwa śląskiego poległych w służbie. Pamięć zmarłych stróżów prawa uczczono również odegraną przez policyjnego trębacza melodią „Śpij, kolego”.

W czasie zbiórki szef śląskich policjantów nadinsp. Roman Rabsztyn przekazał Komendantowi Powiatowemu Policji w Raciborzu insp. Łukaszowi Krebsowi rozkaz personalny Komendanta Głównego Policji oraz pamiątkową ramkę z uroczystości odsłonięcia tabliczki epitafijnej w Komendzie Głównej Policji, która miała miejsce 24 lipca. Po zakończeniu uroczystości Komendanci dokonali wpisów do księgi pamiątkowej katowickiej komendy wojewódzkiej. Ceremonię uświetniła asysta honorowa policjantów oraz Poczet Sztandarowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Oprawę lektorską zapewnił mł. asp. Patryk Polok z Wydziału Gabinet Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.

Tablica Pamięci w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach poświęcona stróżom prawa, którzy stracili życie na służbie po 1990 roku. Jak mówią policjanci, jest to wyraz pamięci o ich kolegach, którzy rotę ślubowania wypełnili do końca. Tablica podzielona jest na trzy części – jedną poświęcono policjantom poległym w latach 1920-1990, druga zawiera fragment roty ślubowania, które składają policjanci wstępujący do służby: „…strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia”, w trzeciej zaś umieszczono tabliczki epitafijne z nazwiskami jedenastu policjantów, którzy stracili życie po 1990 roku.

fot. KWP
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj