Racibórz: Konkurs na realizację zadania „Udzielenie pomocy osobom bezdomnym” rozstrzygnięty

ogrzewalnia raciborz
Ogrzewalnia w Raciborzu. Fot. UM Racibórz

Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka Tęcza otrzymało 700 tys. zł na zapewnienie schronienia osobom bezdomnym w formie schroniska i ogrzewalni.

W Raciborzu rozstrzygnięto otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego na 2022 r. „Udzielenie pomocy osobom bezdomnym w formie schroniska dla bezdomnych oraz ogrzewalnia” z zakresu „Pomoc społeczna, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób”. Wsparto jedną organizację, udzielając dotacji na dofinansowanie realizacji zadania. Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka Tęcza otrzymało 700 tys. zł na zapewnienie schronienia osobom bezdomnym w formie schroniska. Przyznana dotacja jest równa dotacji wnioskowanej.

- reklama -

Do pobrania: Zarządzenie Prezydenta Miasta Racibórz 2021 r. w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego na 2022 r. „Udzielenie pomocy osobom bezdomnym w formie schroniska dla bezdomnych oraz ogrzewalnia”

Ogrzewalnia działa w godzinach od 18:00 do 8:00 7 dni w tygodniu. Zlokalizowana jest przy ul. Wiejskiej 18a w Ocicach obok Schroniska dla Osób Bezdomnych. Przeznaczona jest dla osób bezdomnych pragnących schronić się przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Korzystanie z ogrzewalni jest dobrowolne, bezpłatne i niepotrzebne są żadne skierowania. W ogrzewalni mogą przebywać osoby zdolne do samoobsługi, których stan zdrowia nie zagraża zdrowiu i życiu innych osób przebywających w placówce.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here