Będą nowe restrykcje? „Kolejne decyzje zaostrzające w środę albo w piątek”

koronawirus koronawirus maseczka
Fot. freepik.com

– Jeżeli pełen arsenał związany z wyszczepieniem się kończy, to się używa tego, co zostaje w ręku. A wtedy w ręku pozostają restrykcje, pozostają obostrzenia – tłumaczył Adam Niedzielski.

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że jeśli w Polsce trend związany ze wzrostem infekcji się utrzyma, to w środę lub piątek można się spodziewać decyzji rządu w sprawie zaostrzenia obostrzeń.

- reklama -

Polityk był pytany w RMF FM o strategię rządu dotyczącą walki z pandemią COVID-19. Przyznał, że rząd jest przygotowany do przyjęcia ustawy, która ma wyposażyć pracodawców w instrument weryfikacji w czasie pandemii statusu zdrowotnego pracowników. – Każdy pracownik będzie mógł wykonać test, który okaże swojemu pracodawcy – mówił.

Adam Niedzielski zdradził też, że rząd rozważa wprowadzenie nowych restrykcji. – Jeżeli pełen arsenał związany z wyszczepieniem się kończy, to się używa tego, co zostaje w ręku. A wtedy w ręku pozostają restrykcje, pozostają obostrzenia. Jeżeli będziemy widzieli w tym tygodniu, że mamy kontynuację wzrostowego trendu infekcji przy zapełnieniu łóżek mniej więcej 20 tys., czyli cały czas bardzo wysoki, będziemy podejmowali kolejne decyzje zaostrzające. Prawdopodobnie w środę albo w piątek – poinformował.

– Będziemy rozmawiali o tym co dalej ze szkołami, chociaż tak jak mówię – i absolutnie myślę, że mamy takie zdanie wszyscy, mówię o całym rządzie – ogromnym kosztem jest ograniczanie nauki stacjonarnej. Inne restrykcje to są restrykcje związane z ograniczaniem działalności gospodarczej, aktywności w galeriach, w innych tego typu miejscach, gdzie w tej chwili mamy dopuszczone pewne możliwości działania – dodał Adam Niedzielski. Gdy dziennikarz Robert Mazurek dopytywał, czy galerie handlowe mogą zostać zamknięte, szef resortu zdrowia odpowiedział: „Na przykład. Ale nie chciałbym teraz przesądzać”.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj