Noc sylwestrowa w RCK z gwiazdami „Śpiewających fortepianów” [ZDJĘCIA]

noc sylwestrowa rck
Noc sylwestrowa w RCK z gwiazdami "Śpiewających fortepianów"

– Był to wyjątkowy wieczór w towarzystwie najlepszym z możliwych – w towarzystwie muzyki i fantastycznych wykonawców. Gala „Muzyka magicznej nocy” okazała się być prawdziwą ucztą dla ucha i oka – relacjonuje RCK.

Raciborskie Centrum Kultury tradycyjnie zaprosiło na sylwestrowy koncert. Tym razem z koncertem „Muzyka magicznej nocy” wystąpili Czesław Majewski i Janusz Tylman. – Jaki sylwester, taki cały nowy rok. Patrząc z tej perspektywy publiczność zgromadzona tego wieczoru w RCK w nowym roku oczekiwać może tylko najlepszego! Był to wyjątkowy wieczór w towarzystwie najlepszym z możliwych – w towarzystwie muzyki i fantastycznych wykonawców. Gala „Muzyka magicznej nocy” okazała się być prawdziwą ucztą dla ucha i oka. Doskonale skomponowany, dynamiczny i zaskakujący program koncertu, piękne głosy charyzmatycznych solistów oraz brawurowy taniec w barwnych kostiumach porwały publiczność. Lekka i inteligentna konferansjerka budziła salwy szczerego śmiechu – relacjonują organizatorzy.

- reklama -

Wszystko za sprawą wykonawców gali, którymi oprócz mistrzów fortepianu byli: soliści – Joanna Stefańska-Matraszek (sopran), Dariusz Pietrzykowski (tenor), Ireneusz Miczka (baryton), Malina Kowalewski Band oraz zespół taneczny pod kierownictwem Sabiny Langner. Na finalny efekt złożyła się także bajkowa scenografia i światła w reżyserii Wacława Czarneckiego.

Tego wieczoru wybrzmiały między innymi ponadczasowe kompozycje E. Griega, G. Rossiniego, V. Montiego, F. Chopina, nie zabrakło też muzycznych niespodzianek i zaskakujących interpretacji.

– Wyjątkowy klimat koncertu stworzyła także atmosfera, jaką prowadzący Czesław Majewski i Janusz Tylman oraz pozostali artyści od pierwszych minut zbudowali z publicznością. Była to atmosfera pełna serdeczności, ciepła i otwartości, a także szacunku i dobrego humoru. Publiczność euforycznie nagradzała artystów oklaskami i okrzykami. Ponad trzygodzinny koncert zakończył się owacjami na stojąco i – jakby było mało – wielokrotnymi bisami. Widać Gala Sylwestrowa „Muzyka magicznej nocy” w wykonaniu gwiazd programu telewizyjnego „Śpiewające fortepiany” spełniła wszelkie oczekiwania widzów. Klasa sama w sobie! – podkreśla Raciborskie Centrum Kultury.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj